نوشتن، رهایی‌ست!

نویسنده : تحریریه

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

نویسنده

احتمالا با مفهوم "درمان توسط نوشتن" یا "نوشتن درمانی" آشنا هستید. در حقیقت در چنین روش‌های درمانی، از هنر خلاقه به عنوان ابزاری استفاده می‌شود تا فرد احساسات را بیان کند. یعنی هنر، از جمله نوشتن، راهی برای رهایی از فشارهای روانی به حساب می‌آید. برای نوشتن از احساساتمان، نیاز نیست نویسنده‌ی حرفه‌ای باشیم زیرا آنقدر که روند انجام کار یعنی مثلاَ نوشتن مهم است، خود اثر خلق شده مهم نیست. در حقیقت، درمان در همان طول انجام کار و زمان استفاده از قوه‌ی تخیل، مرور خاطرات و یافتن کلمات بیانگر احساسات شما اتفاق می‌افتد.

همچنین، در جامعه‌ی پر استرس امروزه که عواملی مانند جنسیت و گرایش جنسی، نژاد، قومیت، سن، طبقه‌ی اجتماعی و مسائل دیگر، خودشان منبع فشارهای روانی بیشتر هستند، "زن بودن" کار آسانی نیست و به نظر می‌رسد ما زنان روایت‌های ناگفته‌ی زیادی در زندگی داریم که خیلی از آنها مستقیم با جنسیتمان در ارتباط هستند، مانند آزارهای خیابانی و خانگی، دستمزدهای نابرابر، خیانت همسر، ازدواج اجباری در سنین پایین، ممانعت از تحصیل یا انجام کار مورد علاقه توسط خانواده یا همسر، تعصبات خانوادگی و مسائلی از این دست. به همین دلیل، ما در وب‌سایت پل‌هایی برای زنان، تصمیم گرفته‌ایم بخشی به نام "روایت‌های زنانه" را آغاز کنیم که در آن با همدلی، از تجارب‌مان چه خوب و چه بد بنویسیم تا از این طریق احساسات‌مان را کشف کنیم و آنها را به رسمیت بشناسیم و همچنین با خواندن روایت‌های دیگران، خود را در این قایق تنها ندیده و صداهای‌مان را به گوش هم برسانیم.

در این بخش، هر بار بسیار ساده و خودمانی، تجربه‌مان را در مورد یک موضوع با خوانندگان در میان می‌گذاریم و از شما نیز دعوت می‌کنیم که در آن مورد بنویسید. البته هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما می‌توانید حتی خارج از این موضوعات نیز روایت‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید. شیوه‌ی نگارش و یا تعداد کلمات مهم نیست. با نام یا بی‌نام نوشتن اهمیت ندارد. فقط بنویسید و در راه رهایی قدم بردارید.

نحوه‌ی ارسال مطالب:

ایمیل سایت پل‌هایی برای زنان: [email protected]

فیس بوک: پل هایی برای زنان / Bridges For Women